opencart hızlandırma

opencart hızlandırma önerileri
Eğer bir web sitesini hızlandırmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:
 1. Gereksiz CSS ve JavaScript dosyalarını kaldırın veya minify edin. Bu, tarayıcının sayfayı yüklerken indirmesi gereken dosya boyutunu azaltır ve sayfa yükleme hızını arttırır.
 2. Önbellekleme yapın. Bu, tarayıcının sayfa içeriğini önceden indirip depolamasını ve daha sonra ziyaretçinin sayfayı ziyaret ettiğinde bu önbellekten yüklemesini sağlar.
 3. Görüntüleri optimize edin. Bu, görüntülerin dosya boyutunu azaltır ve sayfa yükleme hızını arttırır.
 4. CDN (Content Delivery Network) kullanın. Bu, sayfanızın içeriğini dağıtılmış bir ağ üzerinden sunar ve ziyaretçilere daha hızlı bir şekilde erişim sağlar.
 5. Veritabanınızı optimize edin. Eğer bir veritabanı tabanlı web sitesiniz varsa, veritabanı sorgularınızın performansını arttırmak için veritabanınızı optimize etmeyi deneyin.
 6. Hosting seçiminizi iyi yapın. Eğer bir web sitesi için hosting satın alıyorsanız, hızlı ve güvenilir bir hosting sağlayıcısı seçin. Bu, sayfanızın yükleme hızını etkileyebilir.
 7. Sayfanızın tasarımını optimize edin. Sayfanızın yükleme hızını arttırmak için, sayfanızdaki gereksiz görsel ve metinleri kaldırın ve sayfanızın yapısını optimize edin.
Bu adımları uyguladıktan sonra, web sitenizin hızını ölçmek için bir hız testi uygulayarak sonuçları kontrol edebilirsiniz. Örneğin, Google PageSpeed Insights gibi bir araç kullanarak sayfanızın hızını ölçebilirsiniz.
 1. yusufozcelik

  Opencart Journal Tema Optimizasyonu

  Opencart journal tema kullandıysanız, yavaşlık problemi büyük ihtimalle yaşamışsınızdır. Journal temayı aktif ettiğinizde, sitenizin default temaya göre ağır çalışmasının sebebi Journal tema SQL sorgularından kaynaklıdır. Journal SQL sorguları MYSQL üzerine çok fazla yük bindirmekte, CPU ve...
 2. Opencart Optimizasyonu

  Ücretli Opencart Optimizasyonu

  ✨ Opencart Site Hızlandırma Optimizasyonu ile Sitenizi %200 Daha Hızlı Hale Getirin. ✨
   0.00 yıldız
   itibaren: TRY600.00