site taşıma

Side Müzesi, Side'de Side Antik Kenti'nde kurulu müze.
Side Müzesi, Roma döneminde inşa edilen hamam kompleksi üzerine yapılan restorasyonlarla kurulmuştur.
Müze’ye doğu yönündeki bir kapıdan girilir. Daha sonra tabanı taşlarla kaplı ve hamamın ikinci tepidariumu olduğu anlaşılan bir avludan geçilerek büyük bir bahçeye çıkılır. Bu avlunun etrafında ve bahçenin içinde Side’de yapılan kazılarda bulunan lahitler, sütunlar, büstler, torsolar, yazıtlar, heykeller, heykel kaideleri, sütun başlıkları, frizler, rölyefler ve steller görülmektedir.
Müze bahçesi aslında Roma Hamamı’nın jimnastik salonu ve palaestrasının avlularıdır. Tabanı mermer parçaları ile kaplı olan bu avluların içindeki en önemli eser, avlunun kuzey duvarında görülen denizler tanrısı Poseido‘nun mitolojik öykülerinin yer aldığı friz serisidir. Burada tanrı ve tanrıçaların doğayla olan ilişkileri tasvir edilmektedir.

Wikipedia.org'da Daha Fazlasını Görüntüleyin
  1. S

    Çözüldü Opencart Site Taşıma Fatal Error

    Merhaba sitemi başka bir domaine taşırken hata verdi. Lütfen yardımcı olur musunuz? Hata kodunu aşağıda yazıyorum. Warning: require_once(/home//public_html/system/startup.php): failed to open stream: Permission denied in /home//public_html/index.php on line 17 Fatal error: require_once()...