Hesabım Ve Üye Girişlerinde Beyaz Sayfa

H

haksal

24 Mart 2012
8
0
1
39
Selam arkadaşlar. 1.3.2 olan opencart versiyonumu 1.4.9.6 ya yükselttim. Smrel Pro temasınıda kurdum. Bütün fonksiyonlar normal görünürken hesabım bölümü (Üye girişi dahil) çalışmıyor. Bu bölümlere tıkladığımda boş bir sayfa açıyor. Bir türlü sorunumu çözemedim. Sizden yardım rica ediyorum.

yusufozcelik

yusufozcelik

Yönetici
Opencart Uzmanı
19 Şubat 2012
133
5
23
100
opencartfrm.com
sistem/genel ayarlar/sunucu alanından hataları gösteri işaretleyin bana hata kodunu iletin

H

haksal

24 Mart 2012
8
0
1
39
Sanırım 23-24 mart arası güncellemeyi yapmıştım. Error log da o kadar hata mesajı varki :) txt dosyasını yükleyip hatayı bulma işini üstada bıraksam... Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim. :))

Ekli dosyalar

• error.txt
    141.8 KB · Görüntüleme: 1
yusufozcelik

yusufozcelik

Yönetici
Opencart Uzmanı
19 Şubat 2012
133
5
23
100
opencartfrm.com
default temayı varsayılan yapın. Hala hala devam ediyorsa güncelleme işleminde sorun olmuş olabilir.

H

haksal

24 Mart 2012
8
0
1
39
maalesef denedim. Sonuç aynı. anasayfa ve sepetim dışındaki banner altındaki linkler boş sayfa açıyor

H

haksal

24 Mart 2012
8
0
1
39
Uyguladım. admin/config.php de değişikliği yaptım.
Admin paneline girmek istediğimde bu hata mesajını veriyor ve panele girmiyor
Notice: Use of undefined constant HTTPS_SERVER - assumed 'HTTPS_SERVER' in /home/gozdegum/public_html/admin/controller/common/login.php on line 43Notice: Use of undefined constant HTTPS_SERVER - assumed 'HTTPS_SERVER' in /home/gozdegum/public_html/admin/controller/common/header.php on line 8Notice: Use of undefined constant HTTPS_SERVER - assumed 'HTTPS_SERVER' in /home/gozdegum/public_html/admin/controller/common/header.php on line 8Notice: Use of undefined constant HTTPS_SERVER - assumed 'HTTPS_SERVER' in /home/gozdegum/public_html/admin/controller/common/header.php on line 74

yusufozcelik

yusufozcelik

Yönetici
Opencart Uzmanı
19 Şubat 2012
133
5
23
100
opencartfrm.com
adminde yapmana gerek yok.

H

haksal

24 Mart 2012
8
0
1
39
Sürümü Yükseltirken şöyle bir açıklama vardı ve onu uyguladım. Dolayısıyla benim kökdizindeki config.php de https olmadığı için admindekini kaldırdım.
Eğer opencart sürümünüz 1.4.0 ve daha düşük bir sürüm ise aşağıdaki bu adım için olan kodu(aşağıda) kök dizinde bulunan config.php dosyasından kaldırın.
kaldırılması gereken kod
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
//HTTP

define('HTTP_SERVER', 'http://www.mysite.com/');

define('HTTP_IMAGE', 'http://www.mysite.com/image/');

// HTTPS

define('HTTPS_SERVER', '');

define('HTTPS_IMAGE', '');

H

haksal

24 Mart 2012
8
0
1
39
Üstadım harikasın. admindeki configi düzelttim. ssl kullanı kaldırı tıklamak yetti. Şimdi herşey sayende normale döndü. Çok teşekkür ederim. :)
ssl kullanı kaldır ı iptal etmemizin benim için bir dezavantajı varmı acaba?

yusufozcelik

yusufozcelik

Yönetici
Opencart Uzmanı
19 Şubat 2012
133
5
23
100
opencartfrm.com
SSL sertifikası olmadığı için kaldırmanda sorun olmaz.

H

haksal

24 Mart 2012
8
0
1
39
Çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar diliyorum.

Yorum yapmak için giriş yapın veya Kayıt olun

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forumumuzda bir hesap oluşturun. Çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Konuyu Okuyanlar (Toplam: 0)