Ücretli Opencart Mail Order (Güvenli Ödeme)

Opencart Mail Order (Güvenli Ödeme)
 • mail_order.png
  mail_order.png
  45.5 KB · Görüntüleme: 43
 • mail_order_2.png
  mail_order_2.png
  112.1 KB · Görüntüleme: 49
 • mailorder(1).png
  mailorder(1).png
  95 KB · Görüntüleme: 50
Merhaba
Opencart 2 ve 3X sürümleri için mail order güvenli ödeme eklentisi sayesinde ödemelerinizi son derece güvenli şekilde alabilirsiniz.

Hiçbir şekilde müşteri kart bilgilerini kayıt etmez.

Müşteri kart bilgilerini gönderdiğinde kart bilgilerinin bir kısmı sipariş bilgilerinde bir kısmı ise admin mail adresine gönderilmektedir.

Gönderilen formda kart bilgilerinde hata varsa uyarı verir formu göndermez.

Yani yöneticiye dahi tam kart bilgileri iletilmez. Kart bilgilerinin devamını sipariş geçmişinden alması gerekir.


Journal teması dahil tüm temalarda ve checkout modüllerinde çalışır.

NOT : Modül açık kaynaktır. Her türlü sorumluluk modülü kullanan kişiye aittir.Mail Order Nedir?​


Mail order; ödemenin online ve uzaktan yapılmasına imkân veren, POS cihazı veya kredi kartında fiziksel açıdan bir problem olması ihtimaline karşı kullanılan, posta ve telefon siparişi olarak da bilinen ödeme yöntemdir. Postayla alışveriş veya telefonla alışveriş gibi isimlerle de adlandırılır. Bu şekilde adlandırılmasının sebebi ise sistemin çalışma prensibidir. Mail order ile alışveriş ve ödeme işlemi, kart bilgilerinin e-posta yoluyla ödeme kuruluşuna iletilip onaylatılması ile tamamlanır.

Mail Order ile Ödeme Alma​


Mail order ile ödeme almak için öncelikle bu hizmeti sunan bir ödeme kuruluşu ile çalışıyor olmak gerekir. Bu hizmet ile bilgisayar, tablet, akıllı telefon veya POS cihazı üzerinden mail order yaparak ödeme almak mümkündür. Peki, mail order nasıl yapılır?

Mail Order Nasıl Yapılır?​


Mail order yapmak temelde basit bir işlemi kapsar. Bu yöntemle ödeme almak için bilgisayar, tablet veya akıllı telefon gibi cihazlar üzerinden erişilebilen mail order formu kullanılabilir. Çalışılan bankanın veya ödeme kuruluşunun sunduğu forma, mail order yöntemini tercih eden müşterinin kart bilgileri girilir. Bu süreçte müşterinin kart bilgileri çoğu zaman telefon üzerinden alınır. Dolayısıyla güvenlik açısından riskli olduğu da söylenebilir.
Ödeme almak için kart sahibinin adı ve soyadı, kart numarası, kartın son kullanma tarihi ve CVV/CVC kodunu (güvenlik kodu) girmek yeterlidir. Kart sahibi ile ilgili herhangi bir iletişim bilgisi yazmaya gerek yoktur. Bilgiler girildikten sonra sistem, banka ile iletişim kurar ve kartla ilgili bir engel yoksa ödeme onaylanır.

POS Cihazından Mail Order Nasıl Yapılır?​


Mail order, POS cihazı üzerinden de yapılabilir. Bu işlem için mail order ile ödeme alma özelliği olan bir POS cihazı kullanılmalıdır. Form üzerinden yapılan işlemde olduğu gibi kredi kartı bilgileri POS cihazına girilir ve işlem tamamlanır. Bu yöntem, uzaktan ödeme yapılacağında veya ödeme yapılacak kartın çipinin ya da manyetiğinin bozuk olduğu durumlarda tercih edilir. Ayrıca POS cihazının kart okuma kısmında oluşabilecek arızalarda ve internet bağlantısının kopması gibi durumlarda da bu yöntem kullanılabilir.

Mail Order Nasıl Açılır?​


Her banka ve kredi kartı, mail order ile ödeme yapmak için uygun değildir. Bu yöntemle ödeme yapmak için ilgili kartın mail order işlemlerine açık olması gerekir. Dolayısıyla kart sahibinin, mobil bankacılık uygulamaları aracılığıyla mail order açma işlemi yapması gerekir. Birçok banka uygulamasında bu işlem, “posta/telefon ile alışveriş” adıyla yer alır. İlgili menüden posta/telefon ile alışveriş işlemlerine izin verilerek kartı mail order’a açmak mümkündür.
Bununla birlikte her kart için belirli bir mail order limiti bulunur. Söz konusu limiti belirlemek de kart sahibinin kontrolündedir. Ödenecek tutarın mail order limitini aşması halinde yine bankacılık uygulaması üzerinden limit artırılabilir.

Sanal Kartla Mail Order Olur mu?​


Kart sahibi tarafından izin verildiği takdirde kredi ve banka kartlarından mail order ile ödeme alınabilir. Buna ek olarak online ödemede güvenliği artıran yöntemlerden biri olan sanal kartlar da mail order’da kullanılabilir. Çünkü sanal kartlar asıl karta bağlı olarak çalışır ve asıl kartların geçerli olduğu hemen her işlemde sanal kartlar da geçerli olur.


İletişim


Ürün Bilgisi

Opencart 2-3X
Satıcı
yusufozcelik
Yayın tarihi
Son Güncelleme
0% 0.00 yıldız 0 değerlendirme

Fiyat Bilgisi

Sınırsız
TRY1,000.00