video hızlandırma sitesi

Kirpi Sonic (Orijinal: Sonic the Hedgehog) (Japonca: ソニック・ザ・ヘッジホッグ, Hepburn: Sonikku za Hejjihoggu), Sonic Team tarafından geliştirilen ve Sega Genesis konsolu için Sega tarafından yayınlanan platform oyunudur. Oyun 23 Haziran 1991'de Kuzey Amerika, Avrupa ve Avustralya'da, 26 Temmuz 1991'de Japonya'da satışa sunuldu. Oyunda Sonic isminde insan biçimli bir kirpi, hayvanları kaçırıp metal kapsüllere hapseden çılgın bilim adamı Dr. Robotnik'i yenmek ve çalınan kaos zümrütlerini bulmak için harekete geçer. Oyunun oynanışı, yüzükleri bir çeşit can sağlayıcı olarak toplama ve atlamayla saldırı hareketlerinin aynı tuşla yapıldığı basit bir kontrol şeması üzerine kuruludur.
Oyunun geliştirilme süreci, 1990 yılında Sega başrolünde kendi maskotlarının bulunduğu yeni bir oyun geliştirmeye karar verdiği zaman başladı. Bir dizi önerinin ardından geliştiriciler, adı Sonic olan mavi bir kirpide karar kıldılar. Karakterle uyumlu olması amacıyla geliştiriciler, takımlarının adını "Sonic Team" olarak değiştirdiler. Hızlı oynanış üzerine tasarlanan Kirpi Sonic, Super Mario serisinin yaratıcısı Shigeru Miyamoto'nun oyunlarından etkilendi. Oyun, Sonic'in sprite'ının eğimli sahnelerde yuvarlanmasına izin veren yeni bir teknik kullanıyor. Bu teknik, programcı Yuji Naka tarafından oluşturulan bir teknoloji demosunda ortaya çıktı.
Kirpi Sonic eleştirmenler tarafından beğenilip grafikleri, sesi ve oynanışı övüldü. Aynı zamanda, Genesis'in 16-bit döneminde kilit bir rol üstlenmesini ve Nintendo'nun SNES konsolu ile rekabet etmesini sağlayan ticari bir başarıydı da. Oyun, pek çok platforma taşındı ve birçok klona, başarılı bir seriye ve birçok medya uyarlamasına ilham verdi. Ayrıca oyun, genel olarak tüm zamanların en iyi video oyunlarından biri olarak anılır.

Wikipedia.org'da Daha Fazlasını Görüntüleyin
  1. yusufozcelik

    Sabit Konu Opencart Site Hızlandırma

    Merhaba arkadaşlar; Bir çok arkadaşımızın yaşadığı problemden bahsedeceğim. Örneğin bir opencart kurulu e-ticaret siteniz var. Sitenizde yaklaşık 3000 ile 5000 arasında ürününüz var. Eğer performans ayarları yapmadıysanız aşağıdaki hatalarla karşılaşmanız %100 olacaktır. İlk olarak sitenizde...