Opencart'ta Background Işlemi

D

dindane

14 Mart 2012
1
0
1
34
Merhabalar, forumunuzun hayırlı olmasını dilerim.
Opencart'ta arkaplana resim koyma veya renk vermeyi biliyorum ancak şöyle bir durum var arkaplanı ekleyip, orta kısımdan 500pxlik alanada sadece renk vermeyi nasıl yapabilirim? (arkaplanı css ile ekleyip resmi, ortadaki gri yeri ise css ile renk değeri vererek yapmak istiyorum.) Daha açıklayıcı olması için resimde ekliyorum. Umarım yardımcı olursunuz tekrar hayırlı olsun forumunuz.

3hvgd.png

yusufozcelik

yusufozcelik

Yönetici
Opencart Uzmanı
19 Şubat 2012
133
5
23
100
opencartfrm.com
Öncelikle teşekkür ederiz.
dediğinizi tam anlayamadım ancak sanırsam buna benzer istiyorsunuz. http://www.butikoutlet.net incele arkaplanda 3 ile 4 renk bulunmakta. eğer böyle ise yardımcı olayım.

D

dindanex

14 Mart 2012
7
2
0
1
33
Kardeş bu resimdeki gibi, resimde işaretlediğim gibi menünün altından itibaren kırmızı ton olucak footer ın baslangıcına kadar, geri kalan yerler arkaplan atıcam yine desen.
3jhcj.png

yusufozcelik

yusufozcelik

Yönetici
Opencart Uzmanı
19 Şubat 2012
133
5
23
100
opencartfrm.com
resim pek belli olmuyor. ama css ve menu arkaplan resmini düzenleyerek altına kırmızılık verebilirsin. bundan sonra anlatımlar videolu yapılacak. Görsel dersler kısmından izleyebileceksiniz. video hazırlanıp sunulacaktır.

D

dindanex

14 Mart 2012
7
2
0
1
33
Abi demek istediğim tam olarak şu resimde ki gibi. (Arkaplan yine böyle olacak ancak resimde kırmızı içinde yer alan üstmenünün altından - footerın baslangıcına kadar alt kısım kırmızı olacak. Bunu background resminde uygulayınca bozuluyor büyüyüp kücültmelerde, onun için css ile yapmayalım ama nereye ne kodu eklemeyeliyim beceremedim.) Lütfen bi çözüm bulalım, cevabınızı bekliyorum
3k12k.jpg

D

dindanex

14 Mart 2012
7
2
0
1
33
Ben buldum çözümünü, burayada nasıl yaptığımı yazayım belki birinin işine yarar.
Dediğim alanların altını renkli yapmak için "stylesheet.css" dosyası içinde ki "#container" alanına;
Kod:
background-color:#CCCCCC;
kodunu eklemeniz yeterli.

gelecek69

gelecek69

9 Mart 2012
30
1
1
1
43
Ben Denemek İstedim ama nereye Tazılacak Bu kod
yolu yazarmısınız.

farfar31

farfar31

26 Mart 2012
16
1
1
43
istanbul
anladığım kadarıyla yapmak istediğin taşıyıcılara arkaplan yada renk verme.
bunun için bir çalışmamda html,body,ve container olmak üzere 3 resmi üst üste bindirerek değişik bir arkaplan oluşturmuştum.
Kısaca senin body e arkaplan ve asıl taşıyıcı container e arkaplan vermen gerekmekte bunun için
stylesheet.css dosyasında
body tagını bul ve bir arkaplan belirle
Kod:
body {
    color: #999999;
    margin: 0px;
    padding: 0px;
    background:url(../image/back_body.jpg) top left repeat;
    background-color:#f9f9f9;
    font-family:"Trebuchet MS", Arial, Helvetica, sans-serif;
}

container bul ve arkaplan belirle
Kod:
#container {
    width: 960px;
    margin-left: auto;
    margin-right: auto;
    background:url(../image/back_body2.jpg) top left repeat;
    text-align: center;
    position:relative;
    z-index:1;
}

ve son olarak da footer ı container içinden çıkarman lazım resimde gösterdiğini yapman için.
umarım anlatabilmişimdir.

Yorum yapmak için giriş yapın veya Kayıt olun

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forumumuzda bir hesap oluşturun. Çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Konuyu Okuyanlar (Toplam: 0)